טעמן זה מצוין

אודות

מי אנחנו?

'טעמן' הינה חברת המזון למהדרין, המייצרת ומייבאת את מבחר מוצרי האיכות מכל רחבי העולם, המתהדרים בחותם מוקפד של איכות מנצחת לצד כשרות מהודרת, ערכים אותם נושאת 'טעמן' בגאון ומהווה מודל לחיקוי בענף כולו. 
במיוחד בשבילך, מביאה 'טעמן' את מבחר מוצרי האיכות מרחבי תבל בייצור בלעדי, החל מסדרות שמני איכות ובריאות הכוללות שמן זית מוקפד, שמן קנולה, שמן סויה ושמן אגוזים. קולקציית דגני הבוקר וסדרת צ'ופי הפופולארית בכל הגילאים. קו מוצרי התינוקות המטפחות רבבות תינוקות באהבה. נבחרת הפסטות האיכותיות ומנות אינסטנט חמימות. ליין ממרחים היוצקים תוכן בכל ארוחה, סל שימורים איכותי שהפכו לאגדה, נבחרת שוקולד שוויצרי מקורי אנין וקסום, וכמובן, סדרות החטיפים המנצחות, נשנושים ופינוקים לכל המשפחה. בעצם מה לא? 'טעמן' מייצרת ומשווקת את כל הטוב שבעולם, מכל ארץ – את מוצר הדגל שלו.
 
מטרות הדגל של 'טעמן' הינן:
להביא את בשורת האיכות מכל העולם, לכל העולם. 
להציב רף חדש באיכות ובטעם, בזכות הניסיון והמקצועיות של מיטב היצרנים בעולם.
להרחיב את מגוון מוצרי המזון למהדרין, מבלי להתפשר על איכות.
להעצים את תודעת בריאות המזון בזכות שמירה על סטנדרטי ייצור המחמירים בעולם.

בזכות איכות וכשרות מוקפדת עד הקצה, 'טעמן' זוכה לאמון של רבבות צרכנים מרחבי תבל, הרואים ב'טעמן' מותג של חמימות ביתית וטעם מצוין, והזניקו אותה למקומה כיום, בצמרת חברות המזון בישראל. 
טעמן פרוסה בכל רחבי הארץ במערך שיווק ומכירות משוכלל. המרכז הלוגיסטי של החברה שוכן באזור התעשייה מישור אדומים, מחסני החברה המשתרעים על 7,000 מ"ר, ומשנעים מידי יום צי ענק של משאיות הנעות בכל רחבי הארץ, מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום, בדרך לכל בית בישראל, שטעם והתאהב בבשורת האיכות של 'טעמן'. ולא רק כאן, 'טעמן' מייצאת את מוצריה לכ-30 מדינות ברחבי העולם, כמותג שהפך לסמל של איכות ומגוון בענף המזון.
'טעמן' ממשיכה לחדש ולהפתיע כל הזמן בעוד ועוד מוצרים חדשים ואיכותיים, עשירים בטעם, בבריאות, ויותר מכל, בתחושה של חוויה ביתית משותפת, קסם שמלווה אותנו כל השנים.
 

ההיסטוריה שלנו
ההיסטוריה שלנו, היא בעצם סיפור אישי בניחוח משפחתי קסום, שראשיתו כבר בראשית שנות ה-50 עם צעדיה הראשוניים של הכלכלה הישראלית הצעירה. סב המשפחה שלום, הגשים את חזון הדורות ועלה לישראל בשנת 1951 והתיישב בשכונותיה הציוריות של ירושלים לפרנסתו הקים חנות לממכר שמן איכותי ומוצרי מזון בלב ליבו של שוק 'מחנה יהודה' המיתולוגי שבירושלים, עסק שנחשב נועז מעט במונחי הימים ההם. 

שלום היה ניצב בחנותו עם שחר, ומוזג ממשאבה גדולה היישר לבקבוקי הלקוחות שכינוהו 'סבא שלום' בחביבות, שמן איכותי מזוכך לקראת עוד יום בישולים תוסס, לצד קטניות ומוצרי יסוד איכותיים שהדיפו ניחוח טרי ורענן שהתפזר בעקשנות בסמטאות השוק הצפוף. בני המשפחה, שנהגו לפקוד את החנות ההומה, גדלו על האהבה לשמן ולמוצרי מזון איכותי, אהבה שעברה גם לדור השני שליווה את 'סבא שלום' וספג את הניחוח המקצועי, את האבחנה הדקה בין מסורות השמן השונות, את החיבה לעוד מוצר איכותי, סיפור של אהבה וטעם.

יהודה חיים, בנו האהוב בילה יותר מכל ליד הדלפק של 'סבא שלום' הכפוף. שעות וימים היה יושב ליד הדלפק, עוקב ברצינות אחרי בדיקות השמן שערך סבא לקראת עוד יום שוק עמוס במיוחד. במשובה ילדותית אצר כל אנחה או מאור פנים של סבא, שעה שהניח עוד מוצר איכותי שעבר את בדיקתו הקפדנית, לפני שהוצע למכירה על הדלפק ונבחר ללוות את בישולי השבת של תושבי העיר.

בשנת 1978 החליט יהודה חיים לממש את חלום ילדותו. בברכתו של אביו שלום הקשיש, הקים חברת הפצה קטנה באזור העיר ירושלים, לבקבוקי השמן ומוצרי האיכות ממש כמו בדוכן העמוס של סבא. 
וסבא כך נראה, כל כך צדק. הביקוש לבשורת האיכות היה גדול. אט אט התרחבה החברה, וגלשה מתחומי ירושלים אל אזור המרכז, ומשם לכל רחבי הארץ, תוך התמחות מיוחדת למגזר החרדי ששמר את החיבה ההיסטורית מימי שישי בדוכן המוכר של סבא. 

לאחר בדיקות איכות עקשניות ממש כמו שראה אצל סבא, החליט יהודה חיים לזנק קדימה. וכך בשנת 1995 עשתה החברה צעד אמיץ, והחלה לייבא שמן זית איכותי מארץ הזית – ספרד. באותם ימים העניק לחברה את השם המסחרי המלווה אותה עד היום: 'טעמן'. שם שמשלב הוויה יהודית שורשית, ותחושה של אנינות בטעם טעם – מן, סיפור האפשרויות הטעם הבלתי נגמר, שליווה את אבותינו בימי נדודיהם במדבר סיני, וכך גם חרט בעקשנות על דגל היעד של החברה הצעירה, טעמן.

משמן הזית התקדמה החברה לכיוון של סל מוצרי מזון איכותי וטעים. תחילה היה זה תת המותג 'מטעמית' שכלל סוגים שונים של קרקרים בטעם ביתי, וסימן יותר מכל את הצמיחה הגדולה לקשת מוצרים רחבה וענפה. במהירות מסחררת ובתיאום עם מפעלי המזון האיכותיים שמסביב לגלובוס, התייצבה החברה הצעירה עם ליין של מוצרים לכל המשפחה: סדרת שמנים איכותית, סדרת מוצרי תינוקות, חטיפים וממתקים, עזרי בישול ואפייה, רטבים, שימורים וממרחים. מבוטיק משפחתי קטן הפך יהודה חיים את המסורת המשפחתית למותג ענק, ששומר עדיין על הניחוח הישן והאהוב, על הכשרות הבלתי מתפשרת, ועל האיכות המוקפדת, עקרונות היסוד מאז ועד היום.

הדור הבא במשפחה, הוביל את 'טעמן' לדור חדש של צמיחה והתרחבות בכל קנה מידה. שלום ודרור בניו של יהודה, הזניקו את 'טעמן' לקדמת ענף המזון בישראל, בזכות מסורת עיקשת של איכות, לצד חזון ויצירה, להציב רף חדש של איכות ומחיר, ניחוח מוכר מרחוב השוק הקטן ליד חנותו של סבא, שהפך לבשורת השוק הישראלי כולו.

תחת שרביטם של שלום ודרור חיים, התרחבותה הגדולה של 'טעמן' מורגשת היטב. טעמן הפכה לחברת ענק של ייצור וייבוא ממיטב היצרנים הגדולים בארץ ובחו"ל, כאשר היא מתהדרת בסטנדרטים הגבוהים ביותר של ייצור מוקפד לפי תקני האיכות המחמירים ביותר ( FDA GMP ISO9002; ), לצד הקפדה על כשרות מהדרין ברמה הגבוהה ביותר, עקרונות הדגל, שהקנו לה את מעמד הבכורה לאורך שנים, והפכו אותה לבחירה הראשונה של מיליוני צרכנים נאמנים המלווים אותנו מאז ועד היום, ואנו ממשיכים למסוק להם באדיבות שמן איכותי ואת כל הטוב שבעולם. בחמימות ובטעם.